Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

Netanyahu’dan Trump’a: Muhammed Bin Selman Bize Lazım

Okunma: 690
GÜNDEM 2 Kasım 2018 11:16
Videoyu Aç Netanyahu’dan Trump’a: Muhammed Bin Selman Bize Lazım

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cemal Kaşıkçı cinayeti için Trump ile görüştü. Netanyahu, Veliaht Prens Selman'a destek olunmasını istedi.

KahveKitap

Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu, Muhammed Bin Selman'ı kendileriyle anlaşma yapmaya razı olacak bir Arap lider olarak görüyor. İsrail Başkanı, ülkelerinin meşruiyetini isteyen Arap lidere destek verdi.

Amerikan Washington Post gazetesinde yer alan haberde, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda öldürülmesinin ardından eleştiri oklarını üzerine toplayan Veliaht Prens'e bazı Orta Doğu ve Körfez ülkelerinin yanı sıra İsrail'in de üstü kapalı olarak "sahip çıktığı" kaydedildi.

Buna göre, Kaşıkçı olayının ardından Beyaz Saray'a telefonla ulaşan Netanyahu'nun, Trump'la yaptığı görüşmede "Prens Muhammed bin Selman'la olan ilişkisini koruması" yönünde tavsiyede bulunduğu ileri sürüldü.

Aynı haberde Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin de Trump'la yaptığı görüşmede aynı yaklaşımı sergilediği ve Prens bin Selman'a destek istediği ifade edildi.

Almanya, İngiltere ve Fransa gibi bazı Avrupa ülkelerinin Kaşıkçı konusunda Riyad yönetimi üzerinde baskı kurma yönünde açıklamalar yaptığı hatırlatılan haberde, İsrail, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerin ise güçlü şekilde Veliaht Prens'in yanında durduğu belirtildi.

 

Kaynak : haksöz

Haber var islah eder, haber var ifsad eder