Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

Netenyahu:Filistin intifadası bir terör faaliyetleri sürecidir

Okunma: 1689
FİLİSTİN 24 Mart 2016 15:49
Videoyu Aç Netenyahu:Filistin intifadası bir terör faaliyetleri sürecidir

"Middleeastmonitor" sitesinin haberine göre, Siyonist rejim başbakanı Benyamin Netenyahu, tüm siyasilerin ortak irade beyanlarıyla teröre karşı birlik mesajları verdiği bir süreçte Filistin intifadasını bir terör faaliyetleri süreci olarak tanımladı.

KahveKitap
Habere göre işgal rejiminin Maariv gazetesinde yer alan satırlarda Netenyahu'nun, Filistinlilerin ellerindeki bıçaklarla bir terör devleti kurmak için çabaladıklarını söylediği yazıyor.

 

Salı günü ABD’deki en güçlü Siyonist lobi olan AIPAC’ın yıllık olağan toplantısında konuşan Netenyahu, Filistinlilerin Siyonist işgal rejimine karşı işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’teki intifadaya dönük tüm eylemlerini terör faaliyeti olarak niteledi.
 

“Olan biten, sürekli bir saldırganlığa maruz kaldığımız gerçeğidir [..] Onların tüm amacı bizi tamamen ortadan kaldırmak ve üzerimizde kalıcı bir üstünlük kurmak. Ama buna asla müsaade etmeyeceğiz sevgili dostlarım” diyen Netenyahu, “bu sorunun tek çözüm yolu, onlara karşı savaşta (en azından) siyasi ve ahlaki bir işbirliği süreci içinde birlik olmaktır.” dedi.


Kaynak : İslamianaliz

Haber var islah eder, haber var ifsad eder