Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Nureddin Zengi; ŞFC Suriye direnişinin önemli bir gurubu

Okunma: 3287
SURİYE 19 Ekim 2016 07:16
Videoyu Aç Nureddin Zengi; ŞFC Suriye direnişinin önemli bir gurubu

Halep'ten çıkılması istenen Şam'ın Fethi Cephesi'ne, Nureddin Zengi hareketinden açıklama geldi.

Suriye'de rejime karşı mücadele eden en büyük silahlı gruplardan Şam'ın Fethi Cephesi hakkında Nureddin Zengi Hareketi sözcüsünden açıklama yapıldı.

Hareketin sözcüsü yaptığı açıklamada, Şam'ın Fethi Cephesi'nin Halep'ten çıkmasını istemelerini eleştirdi ve grubun "Suriye devriminin önemli bir parçasıdır." açıklamasını yaptı.

Nureddin Zenki Hareketi Sözcüsü "Biz Hiç bir Guruba burdan gidin diyemeyiz, ŞFC Suriye direnişinin önemli bir gurubudur, kimse bizimle durmazken onlar hep bizlerle durdu, hatta onlara filanca grup bile diyemeyiz onlar bizim kardeslerimizdir.  Şam'ın Fethi Cephesi Bizim Kardeşimizdir  biz Halep'in kuşatmasını kırmak için beraber el ele Esed ile şavaşacaz, Ateşkes hikayelerine ve buna benzer yalanlara doyduk, Esed Rejimini devirene kadar direnişimiz mücadelemiz devam edecek biiznillah." ifadelerini kullandı.

Suriye'nin Halep kentinde rejime karşı mücadele eden Şam'ın Fethi Cephesi'nin terketmesini başta İran, Rusya, ABD istiyor. Ve son olarak Türkiye Dış İşleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lozan'dan sonra yaptığı açıklamada, "Nusret Cephesi Halep'i terk et!" diye konuşmuştu.

Nureddin Zengi hareketinin sözcüsünün yaptı açıklamalar;


Kaynak : Medya Times

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |