Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Nusra ile arasına mesafe koymayan tüm muhalifleri hedef alacağız

Okunma: 5365
SURİYE 28 Ekim 2016 22:40
Videoyu Aç Nusra ile arasına mesafe koymayan tüm muhalifleri hedef alacağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Halep'te El Nusra cephesiyle irtibatını koparmayan tüm muhaliflerin hedef alınacağını belirtti. Moskova'ya göre ABD Rusya'nın bu hamlesini destekleyecek.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye ve İranlı mevkidaşlarıyla görüşmesinin ardından kameraların karşısına geçti ve Moskova'nın yeni stratejisini açıkladı. Lavrov, Halep'te El Nusra'dan ayrılmayı kabul etmeyen tüm muhaliflerin vurulacağını söyledi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile Moskova'da buluşan Lavrov, iç savaş ülkesinde siyasal çözüm dışında başka bir alternatifin olmadığını savundu.

Rusya halihazırda Şam rejimiyle birlikte haftalardır Halep kentini bombardımana tutuyor. Suriyeli muhalifler, kentteki kuşatmayı kırmak için bugün büyük bir saldırı başlattıklarını duyurmuştu. Lavrov'un açıklaması, saldırı ilanının hemen arkasından geldi.

Eylül ayından bu yana yaklaşık 275 bin insan, rejim güçlerinin kuşatması altında. Rusya ve Şam rejiminin hava saldırıları, son dönemde şiddetlendi.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |