Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

Nusra'nın düşürdüğü Kargo uçağı ve rejim askerleri (Foto)

Okunma: 4531
ÖZEL HABER 18 Ocak 2015 18:06
Videoyu Aç Nusra'nın düşürdüğü Kargo uçağı ve rejim askerleri (Foto)

Nusret Cephesi, İdlib'te rejimin Ebu Zuhur askeri havaalanına su kaynağı olarak bilinen Tel Selmu bölgesini ele geçirmesi sonrası su getirmeye gidenlere düzenlediği saldırı sonrasında 5 Şebbihanın, düşürülen kargo uçağında aralarında Lübnanlı ve Hizbullah subaylarının da dahil olduğu 37 rejim askeri olmak üzere toplam 42 rejim askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

KahveKitap
ISLAH HABER

Nusret Cephesi geçtiğimiz haftalarda rejim için stratejik bölge konumunda  olan İdlib ve çevresine saldırı başlattığını duyurmuştu.
 
İdlib'te Batı destekli Suriye Devrimciler Cephesi ile girdiği çatışmalar sonrası Cemal Maruf'a ait güçlerden ele geçirdiği zırhlı araç ve silahlarla bölgede ciddi derecede güçlenen El Kaide bağlantılı Nusret Cephesi, Suriye'nin kuzey batısında yer alan ve Hatay iline yakın İdlib eyaletinde rejim güçlerine yönelik saldırı başlatacağını ve saldırıdan önce rejim askerlerine çağrıda bulunarak rejim saflarından kaçmaları için çağrısında bulunmuştu.
 
Sosyal medya hesaplarından ve muhalif yanlısı medya aktifleri tarafından yapılan açıklamada, 2 rejim askerinin Nusret Cephesi saflarına katıldığı ve birçoğun da kaçmak isterken rejim tarafından hapsedildiği ileri sürülmüştü.
 
Son olarak Nusret Cephesi'nin İdlib eyaletinde önemli bir bölge olan Ebu Zuhur havaalanının savunma hattını oluşturan Tel Selmu ve civar köylerini ele geçirmesi akabinde Ebu Zuhur Askeri Havaalanı yakınlarında bir askeri kargo uçağını düşürdüğü belirtildi.
 
Nusret Cephesi İdlib medya ofisi tarafından yayınlanan yeni açıklamaya göre, düşürülen  kargo uçağında aralarında Lübnanlı ve Hizbullah subaylarının da dahil olduğu 37 rejim askerinin öldürüldüğünü açıklandı.
 
Bölgede, Ebu Zuhur havaalanında vurulan uçaktaki askerlere ait cesetleri almak isteyen rejim güçleri ile Nusret Cephesi arasinda siddetli catismaların yaşandığı belirtildi. 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder