Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2020 - Salı

Nusret Cephesi mensubu için hapishaneyi bastılar!

GÜNDEM 12 Ocak 2015 11:16
Videoyu Aç Nusret Cephesi mensubu için hapishaneyi bastılar!

Lübnan askerleri ülkenin en büyük hapishanesi Rumiye'ye sabah saatlerinde bir baskın yaptı. Askerler, haftasonu gerçekleşen bombalı saldırıların azmettiricilerini arıyor

Lübnan güvenlik güçleri bu sabah ülkenin en büyük hapishanesi olan Rumiye'ye bir baskın düzenledi. Lübnan askerleri, baskında haftasonu ülkede meydana gelen bombalı saldırıları planlayan ve azmettirenleri arıyor. 

Lübnan askerlerinin baskın yapmasına tepki gösteren mahkumlar fiili olarak karşı çıktılar ancak çıkan arbedede yaralanan olmadığı bildirildi. Lübnan güvenlik güçlerinin hapishanenin B binasında yasaklanmış madde aradıkları bildirildi. 

Lübnan'ın en büyük hapishanesi olma özelliği taşıyan Rumiye, bin 500 mahkumun kalması için inşa edilmişti ancak kapasitesinin oldukça üstüne çıkarak 3 bin 700 mahkumun kaldığı bir hapishane olma özelliği taşıyor. Hapishanenin en büyük özelliklerinden biri mahkumların cep telefonu vasıtasıyla dışarı ile iletişim kurabilmeleri. 

Saldırıların da bu şekilde yönlendirildikleri iddia ediliyor. Lübnan kanalları, güvenlik güçlerinin hapishaneye düzenlediği baskına dair bazı görüntüler yayınladı, görüntülerde askerlerin odalara gaz bombaları attıkları görünüyor. 

Lübnan'ın Trablusşam kentinde cumartesi günü meydana gelen çifte bombalı saldırıların sonucunda 8 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı El Kaide'ye bağlı El Nusra Cephesi üstlendi. Rumiye hapishanesinde, El Nusra Cephesi mensuplarının bulundukları biliniyor.

Kaynak : Dünya Bülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM