Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2020 - Pazartesi

O küfürbaz öğretmen görevine iade edildi

GÜNDEM 30 Mayıs 2019 18:45
Videoyu Aç O küfürbaz öğretmen görevine iade edildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İslam karşıtı söylemleriyle tepki çeken ve imam hatipleri terör örgütleriyle eş tutan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mustafa Cemil Kılıç’ı göreve iade ettiği öğrenildi. Öğretmen olarak MEB’e geri dönen Cemil Kılıç hakkındaki adli soruşturmanın ise devam ettiği bildirildi.

Beden Eğitimi dersinde giyilen kıyafetleri eleştiren ve “Bir okulda soyunma odası varsa bu zillet bu ümmete yeter” diyen Ercan Harmancı’yı ihraç eden Milli Eğitim Bakanlığı, İslam karşıtı söylemleriyle tepki çeken ve imam hatipleri terör örgütleriyle eş tutan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mustafa Cemil Kılıç’ı görevine iade etti..

Yine MEB kadrosuna soktular

Laikçi medyanın hedef gösterdiği öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden tek tek uzaklaştırıldığı bir dönemde, tepki toplayan kararlara yenisi eklendi. İslam karşıtı söylemleriyle gündeme gelme çabasında olan ve imam hatipleri terör örgütleriyle eş tutan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mustafa Cemil Kılıç hakkında Ocak ayında verilen “açığa alma” kararı kaldırıldı. Cemil Kılıç, göreve iade edildi. Ancak Kılıç’ın görev yaptığı okulda huzursuzluk oluşturduğu için başka ile atandığı öğrenildi. Kılıç hakkındaki adli soruşturma ise devam ediyor.

Öğretmen değil siyasi militan

MEB kadrosuna tekrar alınan Cemil Kılıç, Rami Atatürk Anadolu Lisesi’nde görevli olduğu dönemde, “Daha çok İmam Hatip daha çok IŞİD” diyerek 1 milyon İmam Hatipliye hakaret etmiş, “İçki içmek değil sarhoş olmak haramdır” diyerek akıl almaz bir çarpıtma yapmıştı. “Ateistler Müslümanlardan daha ahlaklı” diyerek Müslüman’a olan kinini kusan öğretmen Kılıç, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen zihniyetinin görüşünü paylaşarak, “Başörtüsü emir değildir” demişti.

Kılıç’a iade, Harmancı’ya ihraç

Cemil Kılıç’ın göreve iadesini sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı, sol-faşist medyanın yalan ve iftiralarına ise boyun eğiyor. Konya’da felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, Beden Eğitimi derslerinde kız talebelere vücut hatlarını belirginleştiren eşofmanlar giydirilmesinin yanlış olduğunu söylediği için azgın azınlık tarafından hedefe konuldu ve MEB kararıyla ihraç edildi. Harmancı hocaya sosyal medya üzerinden destek veren Konya Meram’da görevli Din Kültürü öğretmeni Ahmet Fatih Kap açığa alındı.

Kaynak : Yeni Akit
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM