Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

On Binler Bugün Aksa’da Cuma Namazı Kıldı

Okunma: 1920
FİLİSTİN 23 Eylül 2016 19:16
Videoyu Aç On Binler Bugün Aksa’da Cuma Namazı Kıldı

Mescidi Aksa , Filistin , Terör devleti İsrail

Siyonist işgal güçlerinin Kudüs şehriyle Mescidi Aksa’nın kapılarında uyguladığı sıkı denetim ve engellemelere rağmen on binlerce Filistinli bugün (23 Eylül) Cuma namazını Mescidi Aksa’da kıldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin görgü şahitlerine dayandırarak verdiği bilgiye göre işgal güçleri sabah erken saatlerde işgal altındaki Kudüs şehrinin girişinde yüzlerce Filistinli gencin kimliğine el koydu. Namaz bitimine kadar kimlikleri vermeyen ve gençleri alı koyan işgal güçlerinin bütün engellemelerine rağmen binlerce kişi Aksa’ya ulaşıp namaz kılmayı başardı.

Cuma hutbesini veren Şeyh Muhammed Selim, Filistin liderlerinden Filistin davasına ihanet etmeyi bırakmalarını, safları birleştirmelerini ve uzlaşmalarını istedi.

Ümmete ve liderlerine de seslenen Şeyh Selim, tarihlerini, değerlerini yok etmeyi bırakıp temel meselelerine dönmelerini; Allah’ın kitabıyla Resulullah’ın sünnetine yardım etmelerini talep etti.

Şeyh Selim hutbesinde, Gazze üzerindeki zalim kuşatmanın kaldırılması ve Siyonist işgal zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin serbest bırakılması çağrısı yaptı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |