Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

On Binlerce Kişi Yatsı ve Teravih Namazlarını Mescid-i Aksa’da Kıldı

Okunma: 6470
İSLAM DÜNYASI 2 Haziran 2019 11:52
Videoyu Aç On Binlerce Kişi Yatsı ve Teravih Namazlarını Mescid-i Aksa’da Kıldı

Kudüs’ten ve dışından on binlerce kişi dün gece (1 Haziran Cumartesi) yatsı ve teravih namazlarını Mescid-i Aksa’da kıldı.

KahveKitap
İşgal güçlerinin Kudüs kentindeki sıkı tedbirlerine ve her türlü kısıtlamalarına, dün sabah kentin çeşitli bölgelerinden en az 25 eski esiri gözaltına almasına rağmen binlerce kişinin Mescid-i Aksa’ya akın ettiği bildirildi.İşgal güçleri, Kudüs’ün geri kalanının işgalini “Kudüs’ün Birleştirilmesi Bayramı” adı altında kutlamaya hazırlanırken Kudüs’te çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin gözaltıları bugün fanatik Yahudi cemaatlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlemeyi planladığı baskın ve etkinlere hazırlık amacıyla gerçekleştirdiği belirtildi.

Bu arada, Ramazan ayının son günlerinde Kudüs’ün Eski Belde semtindeki tarihi çarşılarda ve Mescid-i Aksa’nın kapıları yakınlarındaki dükkanlarda hareketlilik yaşandığı kaydedildi.

Eski Belde semtinde ve Mescid-i Aksa çevresinde bayram öncesi yaşanan hareketlilik sebebiyle esnaftan birçoğunun dükkanlarını 24 saat açık tuttuğu ifade edildi.

 
Kaynak : Fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder