Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

Onlar için Namaz, Uyuşturucudan Daha Tehlikeli

Okunma: 4120
ÖZEL HABER 21 Aralık 2017 12:10
Videoyu Aç Onlar için Namaz, Uyuşturucudan Daha Tehlikeli

Sözcü gazetesi anasayfada manşetten İlkokul'daki Namaz'ı haber yaparken, bakın arka sayfadaki haber hangisi oldu...

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Türkiye'de İslam dinine zıt görüşleriyle tanınan ve her fırsatta İslam aleyhine haberler yapmakla tanınan Sözcü gazetesi bugünde kendisiyle çelişkiye düştüğü bir habere imza attı.Ana manşetten tam ekran 'Devlet ilkolunda bunu'da yaptılar - Sınıfta namaz'' başlığı ile Erzurumdaki bir okulda namaz kılan öğrencileri konu eden gazete paçavrası, haberin daha detayını arka sayfaya taşıdı. Arka sayfada geniş ekran haberi konu ederken hemen yanında yer alan bir haber dikkatlerden kaçmadı.Hemen yan tarafında küçük bir kareye sıkıştırılmış bir haberde 'Taksim'de yürek sızlatan görüntü' başlığıyla verilen haberde tinerin etkisinde kalan yaşları 10 12 olan ilkokul çağındaki 4 çocuğun ne hale geldiğini haber yaptı. Haberin içeriği ise göremeyen sözcü gazetesine bir ders niteliğindeydi. 

Tinerci çocukların haberinde ''yaşları 10 ile 12 arasındaki 4 çocuktan bir tanesi su şişesi içerisinde bulunan tineri mendile döktü. Daha sonra arkadaşlarına paylaştırdı. Çocuklar maddenin etkisinden dolayı hareket edemez hale geldi. Öyleki bir tanesi Cumhuriyet Anıtı'na tuvaletini yaptı. Yüzlerce insan bu duruma aldırış etmeden yollarına devam etti.' detayına yer verilirken, 2 haberin manası aslında sözcü gazetesine ''böyle olmazsa, böyle olur'' cevabını verdi.

Bu genç yaştaki ilkokul çocukları İslamın ahlakıyla ahlaklanmazsa, sokakta böyle tinerci olur. Böyle tinerci olursada Sözcü gazetesinin değer verdiği adı anıt olan taş parçalarına gider pisliğini giderir.

Haberin okuyucuyu ıslah etmesi yerine ifsad etmesine yönelik haberler yapan Sözcü gazetesi ve yazarı Deniz Ayhan'ın bu zalimce haberinden dolayı kendilerini insaflı olmaya davet ediyoruz. Unutmayınki yaptıklarınızdan haberdar olan bir yaratıcının karşısında hesap vereceksiniz. Ve bu ayeti hiç unutmamaları gerektiğini hatırlatırız. ''Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. (İbrahim Suresi 42. Ayet)''


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana