Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

Onlarca İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 504
FİLİSTİN 28 Mart 2019 15:58
Videoyu Aç Onlarca İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polisi ve özel kuvvetlerin, bu sabah (28 Mart Perşembe) 56 işgalcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine izin verdiği kaydedildi.

İslami Vakıflar Dairesi, 36 Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve avlusunda dolaştığını açıkladı.

Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldığı ve bu sabah ayrıca 20 işgal polisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği belirtildi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği bildirildi.

İslami Vakıflar Dairesi, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Isam Necib’i Er-Rahme Kapısı Namazgahı önünde gözaltına aldığını açıkladı.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder