Video Foto Galeri Yazarlar
17.9.2019 - Salı

Onlarca Müslüman Mescidi Aksa'da İşgalcilerin Saldırılarında Yaralandı

Okunma: 3868
FİLİSTİN 11 Ağustos 2019 12:08
Videoyu Aç Onlarca Müslüman Mescidi Aksa'da İşgalcilerin Saldırılarında Yaralandı

Bugün (11 Ağustos Pazar) mübarek Kurban bayramının birinci gününde siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemelerini engellemeye çalışan Müslümanlardan onlarca kişi işgalci askerlerin attığı lastik kaplı mermilerle ve gaz bombalarıyla yaralandı.

KahveKitap
Verilen haberlere göre, sözde Süleyman Heykeli'nin ilk yıkılışının yıl dönümüne tekabül ettiği iddiasıyla bugün yani Kurban bayramının birinci gününde Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemek isteyen siyonist grupların baskınlarını engellemek için Mescidi Aksa'da engel oluşturan kalabalıkları dağıtmak amacıyla işgal askerleri sabahın erken saatlerinden itibaren müdahalede bulundu.

İşgalci siyonistlerin baskın planlarına karşı Kudüs'te on binlerce Filistinli bugün bayram namazı için Mescidi Aksa'ya toplandı ve işgalci siyonistlerin baskınlarını engellemeye çalıştı. İşgalci askerler de onların oluşturduğu kalabalığı dağıtmak için Mescidi Aksa'ya toplanan Müslümanlara müdahale ettiler. Onlara coplarla, lastik mermilerle ve gaz bombalarıyla saldırdılar. Kıble Mescidi'nin önünde toplanmalarını engellemeye çalıştılar.

İşgal güçleri Kıble Mescidi'nin önünü zincirlerle ve kilitlerle kapattı ve Aksa sahasının değişik yerlerine yayıldılar.

Ancak Müslümanların direnişleri sebebiyle işgal polisinin yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemesine de izin vermediği belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder