Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

Onlarca Yahudi İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 472
FİLİSTİN 5 Mart 2019 23:37
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi işgalcilerden oluşan gruplar bu sabah (5 Mart Salı) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, işgal polisinin 30 Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini söyledi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin işgal güçlerinin himayesinde Er-Rahme Kapısı yakınlarında sessizce ayin yaptıklarını bildirdi.

Kaynaklar ayrıca işgal istihbaratından dört görevlinin de bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ifade etti.

Bu arada, Er-Rahme Kapısı Musallası’nda nöbet tutulmasını önlemek isteyen işgal güçlerinin Mescid-i Aksa bekçilerinin Er-Rahme Kapısı Musallası’na halı götürmelerine izin vermediği kaydedildi.

Sözde heykel örgütleri ve fanatik Yahudi cemaatleri, önümüzdeki Perşembe günü Er-Rahme Kapısı Musallası’na baskın düzenleme çağrısı yaparak, İslami Vakıflar Dairesi’nin Mescid-i Aksa’da çalışmasının yasaklanmasını istemişti.

Dün işgal polisince serbest bırakılan Mescid-i Aksa bekçisi Samir Ebu Kuveydir’in bu sabah Kudüs’ün batısındaki El-Kışla Polis Merkezi’nde yeniden sorguya alındığı belirtildi.

Er-Rahme Kapısı direnişinin başladığı günden bu yana işgal güçleri Er-Rahme Kapısı Musallası’nı açan her bekçiyi gözaltına alıyor ve sorguya çektikten sonra Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vererek serbest bırakıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder