Video Foto Galeri Yazarlar
6.12.2019 - Cuma

Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi ​

FİLİSTİN 20 Mart 2019 23:06
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi ​

Onlarca Yahudi işgalci bu sabah (20 Mart Çarşamba) işgal güçleri himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
İşgal polisinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri korumak üzere Mescid-i Aksa’nın avlusunda yoğun güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin bu sabah 67 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiği ve baskına katılan yerleşimcilerden bazılarının Er-Rahme Kapısı bölgesinde ayin yaptığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Muhammed Es-Salihi’yi Mescid-i Aksa içinde gözaltına aldığı belirtildi.

Mescid-i Aksa kapılarında görevli işgal polislerinin kimlik kontrolü yapmaya devam ettiği ve cemaatten bazı kişilerin kimliklerine çıkışta geri vermek üzere el koyduğu ifade edildi.

Bu arada fanatik Yahudi cemaatlerinin ve sözde heykel örgütlerinin yarın Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrılarını yoğunlaştırdıkları bildirildi.

Fanatik Yahudi cemaatleri ve sözde heykel örgütleri, sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla yaptıkları çağrılarda, Perşembe günü Yahudilerce kutsal kabul edilen Purim Bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın programları düzenleneceğini ilan etti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca