Video Foto Galeri Yazarlar
27.6.2019 - Perşembe

Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 367
FİLİSTİN 24 Mart 2019 21:02
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi işgalci bu sabah (24 Mart Pazar) işgal polisi özel kuvvetlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa avlusunda dolaştıkları ve sözde heykel hakkında rehberlerden bilgi aldıkları kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Bu arada, işgal güçlerinin Yahudilerce kutsal kabul edilen Purim Bayramı dolayısıyla Çarşamba günü akşamından bu yana Kudüs ve çevresinde uyguladığı sıkı güvenlik tedbirlerini kaldırdığı belirtildi.

İşgal güçlerinin özellikle Kudüs’ün Eski belde semtini Çarşamba akşamından bu yana askeri kışlaya dönüştürdüğü, birçok noktada barikat kurduğu, araçları durdurarak ceza yazdığı, Yahudi bayramı bahanesiyle Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa kapıları önünde ayin yapıp dans ettikleri bildirildi.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder