Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 369
FİLİSTİN 9 Nisan 2019 17:51
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (9 Nisan Salı) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif davranışlar sergileyerek dolaştıkları, Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıkları ve ayin yaptıkları kaydedildi.

Heykel Örgütleri Birliği, Yahudi yerleşimcileri işgal rejiminde bugün yapılacak genel seçimlerle eş zamanlı olarak Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.

Yahudi yerleşimcilerden Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenlemelerini isteyen Heykel Örgütleri Birliği, yerleşimcileri bu şekilde Mescid-i Aksa’nın Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölünmesi ve Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın tamamen kapatılması taleplerini dile getirmeye davet etti.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder