Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2019 - Cumartesi

Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 26 Haziran 2019 22:10
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (26 Haziran Çarşamba) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Kudüslü kaynaklar, 59 Yahudi yerleşimcinin ve 40 Yahudi okulu öğrencisinin işgal polisi özel kuvvetlerinin korumasında El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdiğini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin gruplar halinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları, sözde heykel hakkında bilgi aldıkları ve birkaç kez ayin yapma girişiminde bulundukları ifade edildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kapılarında sıkı önlemler aldığı ve kimlik kontrolü yaptığı, Filistinlilerden bazılarının kimliklerine çıkışta geri vermek üzere el koyduğu belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca