Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2019 - Salı

Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 2527
FİLİSTİN 17 Temmuz 2019 09:22
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci dün sabah (16 Temmuz Salı) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi basın-yayın ve halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, dün sabah 41 Yahudi yerleşimci, 115 işgal hükümeti memuru ve 25 işgal istihbaratı görevlisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Baskına katılan işgalcilerden bazılarının Mescid-i Aksa’nın avlusunda ayin girişiminde bulunduğunu belirten Ed-Dibs, Yahudi yerleşimciler ile işgal hükümeti memurları ve istihbarat görevlilerinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda bir süre dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını ifade etti.

Ed-Dibs, Mescid-i Aksa kapılarında görevli işgal polislerinin içeri giren Filistinlilerin kimliklerini kontrol ettiğini ve çantalarını aradığını, bazılarının kimliklerine çıkışta geri vermek üzere el koyduğunu söyledi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder