Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

Otomobiline Çekiç Atılan Yahudi İşgalci Sürücü Yaralandı

Okunma: 713
FİLİSTİN 11 Nisan 2019 15:43
Videoyu Aç Otomobiline Çekiç Atılan Yahudi İşgalci Sürücü Yaralandı

Batı Yaka’nın Beytlahim vilayetinde Yahudi yerleşimcilerin kullandığı bir yolda dün (10 Nisan Çarşamba) bir Yahudi yerleşimci sürücü otomobiline atılan çekiçle yaralandı.

İşgal radyosu, Yahudi yerleşimci sürücünün aracına Beytlahim vilayetindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi’nin doğusunda seyir halindeyken çekiç atıldığını söyledi.

Saldırıda yaralanan Yahudi yerleşimcinin durumu hakkında bilgi verilmezken, otomobilinde de maddi hasar meydana geldiği görüldü.

Yahudi yerleşimciler, Batı Yaka’da Filistinlilerin yaşadığı beldelere ve köylere uğramadan işgal yönetiminin kendileri için özel olarak açtığı yolları kullanarak yerleşkeler arasında dolaşıyorlar.

Filistinli gençler, işgal güçlerinin cinayetlerine misilleme ve direniş eylemi olarak Filistin beldelerinden ve caddelerinden geçen işgalcilere ait araçlara taş ve molotof kokteyli atıyor.

İşgal yönetiminin taş ve molotof kokteyli atanlara verilecek cezaları ağırlaştırmasına rağmen Filistinli gençler işgal güçleri devriyelerine ve Yahudi yerleşimcilerin araçlarına yönelik taşlı ve molotoflu saldırılar düzenlemeye devam ediyor.
 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder