Video Foto Galeri Yazarlar
16.7.2019 - Salı

Papaz kasırga felaketinden kurtulmak için televizyondan dua etti

Okunma: 2145
DÜNYA 13 Eylül 2018 12:58
Videoyu Aç Papaz kasırga felaketinden kurtulmak için televizyondan dua etti

ABD’de Hristiyan din adamı Robertson kasırga felaketinden kurtulmak için televizyondan dua etti

KahveKitap

Evanjelist bir rahip olan Pat RobertsonFlorence kasırgası için televizyondan dua etti. Dua çağrısında, Hz. İsa’nın Galile açıklarında çıkan fırtınayı dindirdiği temaları işlendi.ABD halkının Florence kasırgasından korunmak için dua ettikleri gözlemlendi. Kuzey Carolina ile Virginia eyaletleri arasında bulunan bir üniversitede yerel klüpler, halkı dua etmeye çağırdılar.

FLORENCE KASIRGASINDA SON DURUM

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletini etkileyen Florence’nin eyalet sınırlarına yakınlaştıkça, ABD vatandaşlarında gerginlik artıyor.

Florence kasırgası, etkisini yitirmesine karşın büyüyerek ilerlemeye devam ettiği açıklandı. Kasırganın rüzgar şiddetinin 310 kilometreye kadar çıktığı bildirildi.

Şu an Carolina eyaletinden 280 mil kadar uzakta bulunan kasırganın kıyıya yarın akşam saatlerinde ulaşması bekleniyor. Ancak meteoroloji uzmanları, kasırganın nereyi vuracağını tam olarak bilemediklerini ifade ediyorlar.

Kasırganın yerleşim yerlerine ulaşması ile birlikte taşıdığı yüklü miktardaki yağmuru bırakması bekleniyor. Yetkililer, sel baskınlarının felakete dönüşmemesi için halkı uyarıyor.

Kuzey Carolina, Güney Carolina ve Virginia eyaletlerinden bir milyon 700 bin kişinin tahliye edilmesine karar verildi. Georgia eyaletinin de tehlike altında olduğu da gelen bilgiler arasında olduğu belirtiliyor.

Kaynak : dunyabulteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder