Video Foto Galeri Yazarlar
8.12.2019 - Pazar

Pentagon binlerce askeri Körfez’e göndermeye hazırlanıyor

GÜNDEM 23 Mayıs 2019 12:05
Videoyu Aç Pentagon binlerce askeri Körfez’e göndermeye hazırlanıyor

CNN'in üç askeri yetkiliye dayandırdığı haberine göre Pentagon üst düzey güvenlik birimlerine, ABD ile İran arasında artan gerilimde caydırıcı güç olması için binlerce askeri Körfez’e gönderme konusunda perşembe günü bir brifing verecek.

KahveKitap
Habere göre sayının çokluğu nedeniyle askerlerin bir defada gönderilemeyeceğini belirten Pentagon gerekli olması halinde bölgeye kuvvet takviyesi yapılacağını bildirdi.

CNN, ABD Başkanı Donald Trump'ın toplantıya katılıp katılmayacağının henüz belli olmadığını ancak böyle bir plan için onayının gerektiğini belirtti. Bölgeye gönderilecek birliklerin uzun menzilli balistik füzeler, savunma sistemleri, denizaltılar, gemiler ve Tomahawk füzelerini de içereceği kaydedildi.

CNN, daha önce yaptığı bir diğer haberinde ABD'li yetkililerin Washington’ın İran’a yönelik etkin bir askeri harekat yapabilmesi için 100 bin askere ihtiyaç duyulduğunun hesaplandığını bildirmişti. Haberde, İran'ın nükleer tesisleri vurulmadan önce hava savunma sistemleri, savaş gemileri ve füzeleri imha etmek zorunda kalınacağı ifade edilmişti.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca