Video Foto Galeri Yazarlar
18.11.2017 - Cumartesi

PKK, Suriyeli Kürtleri Tutukladı

Okunma: 2629
SURİYE 14 Eylül 2016 19:57
Videoyu Aç PKK, Suriyeli Kürtleri Tutukladı

PKK'nın Suriye'deki silahlı bağlaşıkları tarafından bir ay önce tutuklanan Suriye Kürt Ulusal Meclisi (ENKS) yönetici ve üyelerinin aileleri bayramda açlık grevinde.

PKK'NIN SURİYE KOLU TARAFINDAN TUTUKLANDILAR

15 Ağustos'ta Suriye'nin kuzeyindeki  Kamışlı ilçesinde bir Peşmerge'nin cenazesine katılan 30'un üzerinde ENKS yönetici ve üyesi, PKK'nın Suriye koluna bağlı silahlı gruplar tarafından tutuklandı.

ENKS üyelerinin tutuklamasının üzerinden yirmi dokuz gün geçerken, tutuklu siyasetçilerin aileleri ise yakınlarının serbest bırakılması için üç gündür açlık grevinde.

BasNews'te yer alan habere göre, bir aya yakın bir zamandır tutuklu bulunan ENKS'li için parti üyeleri ve tutuklu aileleri bayramın ilk günü açlık grevine başlayarak, yakınlarının serbest bırakılmasını istedi. 

AİLELER ENDİŞELİ

Aileler yakınlarının ‘sadece Kürdistan Özerk Bölgesi Bayrağı taşıdıkları ve farklı düşünceleri savundukları için tutuklandıklarını belirterek, yakınları hakkında bilgi alamadıkları için endişelendiklerini' dile getirdi. 

Cenaze törenine katılan PDKS merkez komite üyeleri ve 20 ENKS üyesi de PYD'ye bağlı silahlı gruplarca gözaltına alınmıştı.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder