Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

PKK'dan Iraklı Yezidiler'e baskı: Yezidi kızlarıyla kadınları kaçırdılar

Okunma: 4206
IRAK 30 Ağustos 2016 13:47
Videoyu Aç PKK'dan Iraklı Yezidiler'e baskı: Yezidi kızlarıyla kadınları kaçırdılar

Irak'ın Sincar bölgesinde bulunan Yezidilerin üzerinde kontrol sağlayan PKK'nın yaptığı uygulamalar

Sincar (Şengal) İlçe Meclisi Başkanı Veyis Naif, PKK'nın zulüm yaptığını ve kızlarıyla kadınlarını kaçırdığını belirtti.

Naif yaptığı açıklamada Sincar'daki PKK varlığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PKK'nın Sincar halkından 45 Yezidi kadını kaçırdığını ve örgütsel amaçları doğrultusunda eğittiğini daha önce de aynı şekilde 550 kişiyi kandırıp Kandil'e götürdüğünü açıkladı.

Naif, "Şengal halkının örf ve adetleri PKK'nın bu yaptığını kabul etmez. Yezidilerin kızlarını ve kadınlarını kaçıran örgüt hiçbir şekilde onlarla temas kurulmasına izin vermiyor.

PKK'nın Sincar bölgesi için büyük bir tehlike oluşturduğuna vurgu yapan Naif, "PKK bölgemiz için bir sorundur. PKK'nın bölgedeki varlığı halkımız için tehlike arz ediyor. Örgütün Şengal'i derhal terk etmesi gerekiyor. Burada PKK'ya ihtiyacımız yok, bölgede 8 bin Peşmerge gücü bulunuyor. PKK'ya defalarca kez söylememize rağmen bölgeyi terk etmediler." ifadelerini kullandı.

PKK'nin Sincar'da işgalci güç olduğuna dikkati çeken Naif, "PKK, Şengal'deki hükümet binalarını ve diğer sağlam yapıları işgal etmiş durumda. Kaymakamlığı ve diğer resmi kurumları tanımıyor. İlçedeki okullar dahi örgütün işgali altında." bilgisini paylaştı.

Kaynak : Ajanslar

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |