Video Foto Galeri Yazarlar
26.6.2019 - Çarşamba

PKK/PYD saflarında 7 binden fazla yabancı var

Okunma: 1758
SURİYE 30 Kasım 2017 11:05
Videoyu Aç PKK/PYD saflarında 7 binden fazla yabancı var

Suriye'de PKK/PYD'nin safında çoğu Amerikalı ve Avrupalı binlerce 'yabancı' bulunuyor. Bunların sayılarının 7 bini aştığı tahmin ediliyor...

Başta Brüksel ve Berlin olmak üzere Amsterdam, Kopenhag, Viyana, Paris ve Londra gibi dünyanın önemli başkentlerinde açılan dernekler, Suriye ve Irak'ta savaşmak üzerine binlerce yabancıyı Ortadoğu'ya taşıyor. Bu savaşçıların sayısının 7 bini aştığı tahmin ediliyor...

HİÇBİR SORUN İLE KARŞILAŞMIYORLAR

Yeni Şafak'tan Yılmaz Bilgen'in haberine göre söz konusu dernekler özellikle PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye ilişkin seminerler düzenliyor. Yabancıların en dikkat çeken özelliği ise bu ülkelere taşındıkları sırada hiçbir pasaport ya da vize sorunu ile karşılaşmamaları.

3 AYRI TABUR KURULDU

Habere göre PYD saflarında bulunan yabancılara yönelik Bob Crow Taburu, Defend Kürdistan Taburu ve International Taburu olmak üzere 3 ayrı tabur kuruldu.

ABD İLK SIRADA

PYD'ye katılan ve sayıları 7 bini aşan yabancıların listesinin ilk sırasında ABD bulunuyor. Örgüte insan temin eden en önemli dernekler ise CIA'nin bilgisi dahilindeki Dwekh Nawsha (Feda Hareketi) ve Bunch Of Damn Reds (Lanetli Kırmızı Şeytanlar) isimli organizasyonlar. Dwekh Nawsha dini bir mahiyet arz ederken Bunch Of Damn Reds'in tamamı din karşıtı kişilerden oluşuyor.

MEDYA SUÇ ORTAĞI

Yabancıların Suriye'ye gelme konusunda yüzde 70 oranında Washington Post, BBC, Newyork Times, CNN gibi kuruluşların yayınlarından etkilendiği belirlendi. Asisting The Volunteers Of Rojova, Soldidarity To Kürdistan ve The Lions Of Rojova'nın yabancıları yönlendirildiği belirtiliyor.

"SORUNLU KİŞİLİKLER"

Centre For The Response Araştırma Merkezi, Aynel Arab, Münbiç, Tel Abyad gibi bölgelere yerleşen yabancılara dönük yaptığı araştırmada katılımcıların tamamına yakınında sorunlu kişilik yapısının tespit edildiği bilgisine yer veriyor. Ayrıca birçoğunun da Irak ve Afganistan savaşları sebebiyle psikolojilerinin bozulduğu belirtiliyor.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder