Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2018 - Salı

PKK Terör Örgütü İdlib'te değil, Afrinde!

Okunma: 5732
ÖZEL HABER 15 Eylül 2017 16:35
Videoyu Aç PKK Terör Örgütü İdlib'te değil, Afrinde!

Türkiye 25.000 kişilik orduyla İdlib'e müdahale planları yaparken, PKK terör örgütü Suriye'nin Türkiye'ye açılan 7 sınır kapısından 6sını kontrol edip devlet kurmaya hazırlanıyor. PKK terör örgütü Afrin'den tehdit ediyor, İdlib'ten değil!

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Türkiye'nin sınırında ABD ve Rusya destekli PKK terör örgütü her geçen gün ilerleme kaydederken, sınır güvenliğini muhafaza etmek isteyen hükümet kanadı Afrin'e olası yapılacak bütün operasyonları masaya yatırdığını geçtiğimiz ay içerisinde bildirmişti.

PKK terör örgütü 150 bin kişilik kurmuş olduğu kara gücüyle Suriye'nin yaklaşık %23'ünü ve Türkiyeye açılan 7 sınır kapısından 6'sını kontrol ederek Türkiye için büyük bir risk oluşturduğu kamuoyunun uzunca bir zaman gündeminde kalmış geçtiğimiz günlerdeyse ABD ve Rusya baskısıyla Türkiye'nin İdlib'e müdahale planları adına medyada haberler çıkmaya başlamıştı.

İdlib şehri Suriye muhalefetinin kontrol ettiği yaklaşık 2 milyon kişinin huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir yerleşim alanıyken, aynı zamanda şu güne dek Türkiye'nin toprak bütünlüğüne hiçbir saldırısı olmazken, Türk yetkililer Afrin'e operasyon hazırlığını dillendirdiği bir zamanda aniden İdlib'in gündem edilmesi kafalara yine ABD mi? soru işaretini getirdi.

ABD ve Rusya Türkiyenin sınırında yuvalanan terör örgütü PKK/PYD'ye 1500 tır'dan fazla silah yardımı yaparak sınırsız hava desteği vermektedir.

PKK'nin hiçbir uzantısı İdlib'te yer almadığı gibi, İdlib'ten Türkiyeyi tehdit edecek hiçbir saldırıda bu zamana kadar olmadı, aksine Suriye'de en büyük tehdit PKK'nin çekindiği Muhaliflerken, Türkiye'nin İdlib'i hedef göstermesi Suriye haritasında PKK'nın işini kolaylaştırmaktan başka bir hamleye sebeb olmayacağı aşikardır.

Yenişafak gazetesinin iddiasına göre; 25.000 kişilik bir birlikle Türkiye'nin İdlib'e müdahalesi söz konusu. PKK Terör örgütü hiçbir şekilde İdlib'te değil, Afrin'dedir. İdlib'e olası bir müdahale bölgede içinden çıkılmayacak bir kaos oluşturacağı gibi ABD,Rusya, Esed ve PKK'dan başkasınında bu müdahale işine yaramayacaktır.

Bu konuda yetkililere karşı dünya üzerinde müslümanların yaşadığı zulümlere hassasiyeti yüksek seviyede olan kitlesinin tavrıda büyük önem taşımaktadır. 


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder