Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

Putin'den ABD'ye tehdit: Yeni bir füze krizine biz hazırız

Okunma: 448
GÜNDEM 22 Şubat 2019 10:16
Videoyu Aç Putin'den ABD'ye tehdit: Yeni bir füze krizine biz hazırız

ABD'nin gemilere ve denizaltılara hipersonik nükleer füze yerleştirmesine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den tepki geldi.

KahveKitap

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD'nin hipersonik nükleer füze hamlelerine karşı Rus medyasına yaptığı açıklamada, "Yeni bir Küba Füze Krizine hazırız." sözlerine yer verdi.

ABD'nin orta menzilli nükleer silahlar kullanarak Rusya'yı tehdit etmesine karşı misliyle cevap vereceklerini belirten Rus lider Putin, "Sonuç olarak denizaltıları ve gemileri konuşuyoruz. Nükleer füzelerimizi bu gemilere yerleştirip bağımsız sulara bu gemilerimizi gönderebiliriz. Sürekli hareket halinde olacak bu gemileri bulmak zorunda kalacaklar." dedi.

Rusya'nın çevre ülkelerine ve özellikle Avrupa'ya konuşlanan ABD füzelerine karşılık Putin, ABD'ye aynı şekilde karşılık verileceğinin de altını çizerek, "Biz de kendi füzelerimizi onlara yaklaştıracağız." ifadelerine yer verdi.

PUTİN: BAŞKA ÇAREMİZ KALMADI

Başkan Putin, ABD'nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekilmesinin ardından, "Moskova'yı 10-12 dakika içerisinde vurabiliriz." tehditlerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, "Hareket etmekten başka çaremiz kalmadı." dedi.

1962 yılında Moskova'nın Küba'ya balistik füze gönderdiğini ve yaşanan Küba Füze Krizini hatırlatan Başkan Putin, "Küba Füze Krizi bizim istediğimiz bir şey değil. Ancak biri çıkıp bunun yaşanmasını istiyorsa, "tamam, buyrun" deriz. Füzelerimizin uçuş hızını hesaplamaları gerekecek." İfadelerini kullandı.

Kaynak : TM Dijital Haber Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder