Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

PYD: Rusya ile beraber hareket ediyoruz

Okunma: 4286
GÜNDEM 1 Mayıs 2017 11:44
Videoyu Aç PYD: Rusya ile beraber hareket ediyoruz

Salih Müslim, TSK'nın YPG'ye yönelik operasyonları sonrası Türkiye'yi tehdit etti.

PYD lideri Salih Müslim, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) geçtiğimiz günlerde düzenlediği operasyonların ardından açıklamalarda bulundu.

Müslim, Türkiye'yi tehdit etti ve yönelik operasyonların devam etmesi durumunda Rakka operasyonunda bulunan güçlerini sınır bölgelere çekebileceklerini söyledi.

"TEPKİLER İSTESİĞİMİZ SEVİYEDE DEĞİL"

Fırat Haber Ajansı'na (ANF) konuşan Müslim, TSK'nın operasyonları ile ilgili “Rusya ve ABD kabul etmedi. Medyaya yansımayanlar da var. Benim bildiğim kadarıyla Ankara ABD Büyükelçisi de tepki göstermiş. Yine ABD'li komutanlar olay yerinde incelemelerde bulundu. Tepkilerini dile getiriyorlar. Ama bizim istediğimiz düzeyde bir tepki değil tabii” dedi.

Rojava'nın ‘uçuşa yasak bölge' ilan edilmesi gerektiğini savunan Müslim, “Eğer yasak böyle ilan edilmese Erdoğan'ın bu saldırılarının devamı gelir. Biz uçuşa yasak bölge olmasını istiyoruz. Türkiye'nin tamamen Rojava ve Suriye'den çekilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Saldırıların devam etmesi durumunda güneyde Rakka bölgesinde bulunan güçlerini kuzeye çekebileceklerini vurguladı.

"KİMSE TÜRKİYE'DEN MEMNUN DEĞİL"

ABD ve Rusya ile ilişkilerine dair konuşan Salih Müslim, “Rusya'yla da Efrîn ve çevresinde terörizme karşı ortak mücadele ediyoruz. Anlaşmalar devam ediyor. Hem Rusya hem de ABD Türkiye'nin bu politikalarına karşıdır. Belki bazı hesapları var diye ses çıkarmıyorlar ama rahatsızlar. Bundan dolayı kimse Türkiye'den memnun değil” dedi ancak kimseye güvenmediklerini ve kendi savunmalarını kendilerinin yapacağını söyledi.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |