Video Foto Galeri Yazarlar
16.1.2018 - Salı

PYD Militanları, yine sivillere saldırdı

Okunma: 3039
SURİYE 16 Mayıs 2017 15:45
Videoyu Aç PYD Militanları,  yine sivillere saldırdı

PYD Militanları, Sivillere Yönelik Terör ve Kaçırma Eylemlerini Sürdürüyor

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olarak bilinen PYD terör örgütüne bağlı militanlar, dün, Haseke’nin el-Derbesiye kasabasında bulunan bir grup Kürt Ulusal Meclisi (ENKS) yetkilisiyle beraber Kürt Islah Hareketi’nin ENKS temsilcisini de kaçırdı.

SMDK sitesinde geçen habere göre; Derbesiye Yerel Meclisi Yetkililerine ait Facebook hesabı aracılığıyla yapılan açıklamada, PYD militanlarının Kürt İslah Hareketi Üyesi Muhammed Fatih’i sebeb göstermeksizin Hatuniye köyündeki evinden kaçırdığı ifade edildi.

PYD terör örgütüne, kendisine bağlı çetelerin saldırılarını durdurma çağrısı yapan Derbesiye Yerel Meclisi, Uluslararası Toplum ve Uluslararası İnsan Hakları Kuruluşlarını da PYD’nin uygulamalarını durdurmak için duruma müdahale etmeye davet etti.

Öte yandan, PYD militanları, son günlerde bölgede bulunan PYD’ye muhalif aktivist, siyasetçi ve sivillere yönelik büyük bir kaçırma operasyonu başlattı. PYD militanları, ayrıca, üç ENKS yetkilisini de rehin tutmaya devam ediyor. Örgütün elinde bulunan ENKS yetkililerinin Fasla Yusuf, Muhsin Tahir ve Emin Husam olduğu ifade edildi.

ENKS, daha önce yayınladığı basın açıklamasında, Uluslararası Toplum ve bütün Uluslararası İnsan Hakları Kuruluşlarına, PYD terör örgütüne baskı kurarak kaçırma eylemlerini sonlandırması için sorumluluk yüklenerek duruma müdahale etmesi çağrısında bulunmuştu.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder