Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

PYD/PYD Rakka'da tesettürü yasakladı!

Okunma: 5070
SURİYE 25 Haziran 2018 18:01
Videoyu Aç PYD/PYD Rakka'da tesettürü yasakladı!

ABD destekli terör örgütü PYD/PKK kontrol ettiği Rakka kentinde tesettürü yasakladı.

NisaButikAdana
ABD destekli terör örgütü PYD/PKK, geçtiğimiz yıl içerisinde koalisyon hükümetlerinin vermiş olduğu destekle IŞİD'den Rakka'yı ele geçirmişti.

Rakka kentindeki enkazı bir yandan müteffiği ABD ile kaldırırken terör örgütü bir yandan da kendi ideolojilerini bölge halkına dayatmaya devam ediyor. İba ajansından yapılan haber'de 'Eğitim ve öğretim kurulu; ''Peçe ve geniş elbise gitilmesi yasaktır. Buna aykırı davrananlar görevinden uzaklaştırılacak' başlığı ile bir haber paylaştı.

Haberde; Rakka şehrinde PYD/PKK'ya bağlı eğitim ve öğretim kurulu bölgede bulunan tüm bayan öğretmenler hakkında, eğitim dönemlerinde peçe ve şer'i ölçülere göre elbise giyilmesi kesin bir şekilde yasaklandığını belirten bir açıklamada bulundu. ' dendi.

Açıklamayı yapan kurul duyuru yaparken, tehdit etmektende geri kalmadı. Kurala uymayan kişileride şu şekilde tehdit etti: 'Buna aykırı davranan herkes eğitim döneminden ayrılmış kabul edilecektir.
Tüm bayan öğretmenlerin resmi giyim kuşama (kendi ideolojilerindeki açık batılı giyim) uyması gerekir' dendi..


PYD/PKK BÖLGELERİNDE BU İLK DEĞİL

Terör örgütü PYD/PKK Rakka kentindede daha öncelerde bölge halkını zorla askerliğe almak için zorunlu kurallar koymuştu ve koymuş olduğu kurala uymayanlara baskı ve şiddetle evlerini terk etmelerini sağlamış ve halkı göç etmek zorunda bırakmıştı.

 
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana