Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Rakka'da son iki günde 84 sivil öldü

Okunma: 2369
SURİYE 29 Temmuz 2017 02:30
Videoyu Aç Rakka'da son iki günde 84 sivil öldü

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon ile PKK/PYD'nin Rakka kentine dün ve önceki gün düzenlediği saldırılarda 84 sivil öldü, 90 sivil yaralandı.

Suriye'de Rakka'ya düzenlenen saldırılarda dün ve önceki gün toplam 84 sivilin hayatını kaybettiği, 90 sivilin de yaralandığı bildirildi.

"Rakka sessizce katlediliyor" isimli IŞİD ve PKK/PYD karşıtı yerel aktivist ağı, sosyal medya hesabında, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun ve PKK/PYD'nin Rakka kentine 26 ve 27 Temmuz'da düzenlediği saldırılarda 84 sivilin yaşamını yitirdiği, 90 sivilin yaralandığı bildirdi.

Rakka'daki yerel medya aktivistlerinden Muaz Aziz de yaptığı açıklamada, ''IŞİD, Rakka'nın doğusunda Karama beldesi yakınlarında PYD'ye ait birliğine bomba yüklü araçla saldırdı. Saldırıda çok sayıda PYD'li öldü.'' dedi.

IŞİD'ın karargah olarak kullandığı Rakka hastanesinin ise ABD topçu birliklerince vurulduğunu belirten Aziz, ''Rakka kentine yönelik düzenlenen saldırılarda çok sayıda sivil yaralanıyor. Hastaneler yaralılarla dolu ve acil tıbbi malzemeye ihtiyaç duyuluyor.'' diye konuştu.

ABD'nin öncülük ettiği Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu, Rakka kent merkezine yönelik operasyonun 6 Haziran itibarıyla başladığını duyurmuştu.

Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), son 8 ayda Rakka'ya düzenlen saldırılarda, 308’i çocuk, 203’i kadın, en az bin 400 sivilin hayatını kaybettiğini bildirmişti

Kaynak : Dünyabülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |