Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Reina Saldırısıyla Özbek, Türkistanlı Çeçen Aileler Baskı Altında

Okunma: 6881
ÖZEL HABER 24 Ocak 2017 18:04
Videoyu Aç Reina Saldırısıyla Özbek, Türkistanlı Çeçen Aileler Baskı Altında

Türkiyede Yaşanan Özbekistan, Doğu Türkistan ve Çeçenistan uyruklu aileler hem baskılarla karşı karşıya hemde sınır dışı edilmek isteniyorlar.

2017 Yılının ilk saatleriyle beraber İstanbul ortaköy'deki Reina gece kulubüne silahlı bir terör olayı yaşanmış, olayın ardından 39 kişi ölmüştü. Saldırıdan sonra Türkiyede yer alan Doğu türkistan, Özbekistan ve Çeçenistan uyruklu ailelere önce mahalle baskısı altında ev kiralaması v.b işlemlerle baskı uygulanırken şimdide sınırdışılarla karşı karşı karşıyalar.

Geçtiğimiz günlerde ailesiyle 5 senedir İstanbulda yaşayan ve şuanda Çaççeşme karalounda tutulan Özbekistan vadandaşı 5 çoçuk babası Rawshan Haitov, bugün Özbekistanda deport edilecek. Özbekistanda muhalif olduğundan dolayı ya idam yada müebbet hapis cezasi ile karşı karşıya kalma durumu mevcut. Bu kişinin Türkiyede hiçbir suçu yok, 5 yıldır herangi bir suçu bulunsaydu ülkesine iade edilirdi. Türkiyeyi hicret yurdu olarak seçmiş bu kişilere yapılan baskıların artık durmasını ve yetkililerin biran önce 
Deportları durdurmasını beklemekteyiz. 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |