Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Rejim zırhlısı Hizbullah militanlarını ezerek kaçtı (Video)

Okunma: 7971
ÖZEL HABER 27 Ağustos 2016 15:10
Videoyu Aç Rejim zırhlısı Hizbullah militanlarını ezerek kaçtı (Video)

Hava Teknik Okuluna saldıran Esed askerleri ve Hizbullah militanları, muhalifler tarafından geri püskürtüldü. Yaşanan saldırı sonucunda çok sayıda militan ölürken öte yandan rejim zırhlısı kendi militanlarının cesetlerini ezerek bölgeden kaçtığı o anlar drone kamerasına yansıdı.ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Suriyeli muhalifler, geçen haftalarda kuşatma altındaki Halep kentininde bazı yerleri 1 hafta süren çatışmalar sonucunda rejimden ele geçirmiş ve Halep'e uyguladığı kuşatmayı kırmayı başardıklarını açıklamıştı.

Muhalifler kuşatmanın kırılması akabinde Fetih Ordusu çatısı altında Halep'in tamamen kurtarılması operasyonu başlatmış ve kısa zaman içerisinde çok sayıda yeri rejim ve müttefiklerinden ele geçirmişti. 

Şiddetli çatışmalara sahne olan özelikle 1070 konutları ve Ramusah çevresinde çok sayıda rejim ve Hizbullah militanı yaşanan çatışmalarda ölürken bölgede stratejik Hava Teknik Okulunda ise birçok zırhlı araçla birlikte İran destekli militanın etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Şam'In Fethi Cephesi tarafından yayınlanan görüntülerde, Hava Teknik Okulunda birçok İran destekli Hizbullah ve diğer yabancı paralı militanın öldürüldüğü ve rejim zırhlısının cesetlerin üzerinden geçerek bölgeden hızlıca uzaklaştığı muhaliflerce havadan çekilen görüntülerde görülüyor.

Rejim ve müttefikleri 17 Temmuz'da muhaliflerin ikmâl için kullandığı son yolu da ele geçirerek kuşatma uygulamaya başlamış, kuşatılan bölgelerdeki yaklaşık 250 bin kişinin temel ihtiyaçlara erişimi tehlikeye girmişti. Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |