Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Resmen fidye istiyor! 6 milyar doları ver, yoksa...

Okunma: 3994
KÖRFEZ ÜLKELERİ 23 Aralık 2017 15:06
Videoyu Aç Resmen fidye istiyor! 6 milyar doları ver, yoksa...

Katil ABD'nin kuklası olan Suudi Arabistan rejimi, sözde yolsuzluğa karşı yürüttüğü operasyon sırasında gözaltına alınan Velid bin Talel'den 6 milyar istedi.

NisaButikAdana
The Wall Street Journal'in haberine göre Suudi Arabistanlı yetkililer "yolsuzluk" operasyonunda gözaltına alınan ve ülkenin en zengin iş adamı olan Velid bin Talel'den 6 milyar dolar talep etti.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın başında olduğu "yolsuzluk" karşıtı operasyon geçtiğimiz ay başlamış ve yüzlerce emir ve prens gözaltına alınarak Riyad'da bulunan Ritz-Carlton oteline kapatılmıştı.

Gözaltına alınan emir ve prenslerin Muhammed bin Selman ile pazarlığa oturtulduğu ve büyk bir çoğunluğunun para karşılığında serbest kalmayı kabul ettiği açıklanmıştı.

18 milyar dolarlık servetiyle ön plana çıkan Velid bin Talel'in Muhammed bin Selman ile masaya oturmayı reddettiği belirtilmişti. Milyarder Talel'e yakın isimler, Muhammed bin Selman ile masaya oturmanın suçu kabul etme anlamına geldiğini belirterek, Talel'in bu yüzden pazarlığa yanaşmadığını ve "imparatorluğunu" korumak istediğini ifade etti.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana