Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Reyhanlı'da Bin Kişilik Çadır Kent Hazırlanıyor

Okunma: 2184
GÜNDEM 18 Aralık 2016 15:50
Videoyu Aç Reyhanlı'da Bin Kişilik Çadır Kent Hazırlanıyor

Halep'in doğusundan tahliyeler kapsamında, olası göç hareketine karşı dezavantajlı grupların kalması için Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bin kişilik çadır kent kuruluyor.

Suriye'de, Beşşar Esed rejimi ve rejim yanlısı grupların kuşatmasındaki Halep'in doğusundan tahliyeler kapsamında, olası göç hareketine karşı dezavantajlı grupların barınması amacıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bin kişilik çadır kent kuruluyor.

Olası göç durumlarına karşı da çalışmalar sürüyor. Türkiye'ye gelebilecek siviller için Reyhanlı'da hazırlıklar yapılırken, dezavantajlı grupların kalması amacıyla da bin kişilik çadır kent oluşturuluyor.

Cilvegözü Sınır Kapısı yakınlarındaki Hac Konaklama Merkezi'nde yapılan çalışmalarla, 112 metrekarelik 18 çadırın kurulumu gerçekleştiriliyor.

Altyapı hazırlıklarına başlandı

Halep'ten tahliye edilen sivillere Suriye'de kurulması planlanan geçici barınma merkezleri için AFAD koordinesinde 3 bölgede yer tespiti yapıldı.

Bu bölgelerde iş makineleri altyapı hazırlıklarına başladı. AFAD da duş ve tuvalet konteynerleri, 238 çadır, jeneratör ve altyapı malzemesi gönderdi.

 

Kaynak : Haksöz Haber

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |