Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Rus keşif uçağı vuruldu (Video)

Okunma: 5742
ÖZEL HABER 8 Ekim 2015 13:46
Videoyu Aç Rus keşif uçağı vuruldu (Video)

Rusya'nın Suriye'deki belli hedeflere hava saldırısı düzenlediği ve aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu birçok kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Öte yandan muhalifler Halep semalarında uçan bir Rus keşif uçağını vurduğunu belirtti.

KahveKitap
HABER: ISLAH HABER

Suriye'de muhalifler karşısında ağır yenilgiler alan Esed ordusu, İran ve Hizbullah destekli Şii militanlardan aradığı gücü bulamayınca Rus savaş uçakları devreye girdi.


Rus uçaklarının Suriye'nin farklı bölgelerinde sivil yerleşkelere yönelik aralarında yasak olan misket bombası dahil birçok saldırı düzenleği belirtilirken yaşanan saldırıda onlarca sivilin hayatını kaybettiği açıklandı.

Muhalifler Halep kenti semalarında Rusya'ya ait olduğu belirtilen bir keşif uçağını vurarak düşürdüklerini açıkladı.Öte yandan Rus savaş uçaklarının hava desteğiyle Hama'da kara operasyonu başlatan Esed rejimi muhalifler karşısında ağır darbe aldı.

Hama'da sabah erken saatlerde başlatılan operasyonlarda şuana kadar yaşanan çatışmada sadece Hama'da 24 Rus tankının imha edildiği, 3 adet 57 mm'lik top ve 2 tane 23'lük uçaksavarın da kullanılmaz hale getirildiği açıklandı. Ayrıca rejime ait bazı tanklarında muhaliflerce ele geçirildiği belirtildi.

Bölgede süren sıcak çatışmada muhaliflerin 20'den fazla Esed ve Rus askerini öldürdüğü 70'ini de yaraladığı ifade edildi.

İLGİLİ DİĞER HABER İÇİN TIKLAYINIZ


Hama'da vurulan rejim ve Rus militanları (Video)

Rus özel birliğinin tank savar füzesiyle vurulma anı (Video)
 
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder