Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2019 - Cumartesi

Rus Özel Kuvvetleri'ni Pişman Ettiler

SURİYE 25 Haziran 2019 00:01
Videoyu Aç Rus Özel Kuvvetleri'ni Pişman Ettiler

Suriye'deki Rus Özel Kuvvetleri, Beşşar Esed’in kardeşi Mahir Esed liderliğindeki Cumhuriyet Muhafızları’nın desteğiyle Kuzey Lazkiye kırsalındaki muhaliflere karşı saldırı başlattıklarını açıkladı.

KahveKitap
Suriye'deki Rus kuvvetlerine ait sosyal paylaşım sitelerinde, Yevgeny Shabayev liderliğindeki Rus Özel Kuvvetleri’nin Kaban bölgesindeki muhaliflere karşı sabah 05.30’da bir saldırı başlattığı bilgisi yer aldı.

Söz konusu saldırının, Rus stratejik bombardıman uçaklarının doğrudan desteği ve Mahir Esed liderliğindeki Cumhuriyet Muhafızları’nın yardımı ile saldırının hala devam ettiği de aktarıldı.

Suriye rejimi ve ona bağlı güçler, hepsi başarısızlıkla sonuçlanan birkaç askeri operasyon başlatmış ve geçtiğimiz ayın ortasından bu yana büyük kayıplar vermişti.


Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Sahil Tümeni’nden bir kaynak ise DPA’ya şu açıklamada bulundu;

"Suriye rejimi ve Rus kuvvetleri, sahil cephesinde herhangi bir ilerleme sağlayamadı. Ağır kayıplara maruz kaldı. 10 helikopter, Kuzey Lazkiye kırsalındaki Kürtler Dağı ekseninde varil bombası ve deniz mayınları fırlattı.”

Kaynağa göre Rus ve Suriye savaş uçakları Kaban tepelerini füzeler ve varil bombaları ile hedef aldı. Ayrıca Cisr eş Şuğur kırsalındaki Bidama ve Naciye bölgeleri de topçu ve roket saldırıları ile vuruldu.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca