Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Rus sözcü: Ya Esed oturacak ya da Müslümanlar

Okunma: 5096
SURİYE 23 Ekim 2016 17:23
Videoyu Aç Rus sözcü: Ya Esed oturacak ya da Müslümanlar

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Suriye'de Esad'ın iktidarda kalması gerektiğini savunarak yine saçmaladı.

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dimitri Peskov, Suriye'nin yönetiminin radikal (Müslümanlara olan kinini ortaya döküyor) unsurların eline geçmemesi için Devlet Başkanı Beşşar Esed'ın iktidarda kalması gerektiğini iddia etti.

Rossiya 1 kanalındaki ‘Cumartesi Haberleri’ programında konuşan Peskov, Suriye katili Beşşar Esed'ın devrilmesinin ülkede Müslüman unsurlara zafer kazandıracağını, bunun da yeni bir mülteci akımına yol açacağını ve böylelikle ülkede siyasi çözümü imkansız kılacağını öne sürdü.

Peskov, "Sadece iki seçenek var. Şam'da ya Esed oturacak ya da Nusra Şu an üçüncü bir seçenek yok. Ülkede siyasi çözümün sağlanması için Şam'da Esed oturmalı." ifadelerini kullandı. 

Rejimin düşmesi ve müslüman unsurların başa gelmesi durumunda siyasi çözümün olmayacağını belirten Peskov, “Suriye'deki krizin çözümü için uluslararası toplumun uzun bir süre ve çok çaba harcaması gerekiyor. Tüm Suriye toprakları kurtarılmalı. Ülkenin parçalanmaması için her şey yapılmalı. Aksi halde bu tüm bölge için felaket olur" diye konuştu. 
Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |