Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Rus ve Çin Yanlısı müftüden İslama ve Doğu Türkistan’a ihanet sözler!

Okunma: 2304
DOĞU TÜRKİSTAN 15 Ekim 2018 08:24
Videoyu Aç Rus ve Çin Yanlısı müftüden İslama ve Doğu Türkistan’a ihanet sözler!

BM raporlarında dahi ifade edilen zulmü ve baskıyı Rus müftü inkar etti. Müftünün bu sözünü duyan Müslümanlar ise; “İman ile yalan bir arada olmaz Müftü efendi!” diyerek tepki gösterdi.

KahveKitap

Doğu Türkistan’da Çin  Zulmü Yokmuş(!)

Sovyetler Birliği’nin  Rusya Müslümanları Genel Müftüsü iken, bu ateist rejiminin tarihe gömülmesinden sonra da  yeni Rusya rejiminde  Rusya Müftülük Konseyi (CMP) Başkanı olarak aynı görevini sadakatle sürdüren  sözde Tatar asıllı  Sözde İslam din adamı  Ravil Gayneddin Doğu Türkistan Müslümanlarına  karşı sarfettiği Çin-Rus yanlısı  ve gerçek dışı  skandal sözleri ile kutsal dinimize ve Doğu Türkistan Müslümanlarına bir kez daha ihanetini sürdürdü. 


Putin'den Müftü Gaynuddin'e madalya !

Sözde Rusya Müftüler Konseyi Başkanı ateist ve islam düşmanı   ÇKP İşgal rejiminin kutsal islam dinine  karşı saldırıları ile  Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere karşı baskı, zulüm ve soykırım uygulamalarını ”  Çin Müslümanları Derneği’nin kendilerini   ezilmiş  görmediklerini  ve Çin hükümetinden herhangi bir ayrımcılık olduğunu hissetmiyorlar.” sözleri ile  Doğu Türkistan Müslümanlarına karşı    tarihten beri süregelen   Rus-Çin ittifakının  ihanetlerini bir kez daha kanıtlamış oldu.  
 

Doğu Türkistan’daki İşgalci Çin zulmü arşa kadar dayandı ama görmek, duymak istemeyen sözde Müslüman bir topluluk hâlâ boşluğa bakarak ıslık çalmaya devam ediyor.

Çin’in işgal ettiği Doğu Türkistan’da Uygur ve Kazak Türkleri’ne karşı uygulanan baskı, zulüm ve asimilasyon politikaları dünya gündeminde yer bulmaya devam ediyor. Ama maalesef Türk ve İslam dünyasında yer bulmak şöyle dursun inkar dahi edilmekte.

Rusya Müftülük Konseyi (CMP) Başkanı Müftü Ravil Gaynuddin, “Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere karşı insan hakları ihlali, baskı, zulüm, asimilasyon, toplama kampı uygulaması yok! Doğu Türkistanda herkes huzurlu söylenenler yalan” dedi.

Rus Müftüye Doğu Türkistan’daki zulüm sorulduğunda;

“Çin Müslümanlarını biliyorum, Çin Halk Cumhuriyeti’ne gittim, Müslüman kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı bölgeleri ziyaret ettim. Ve bize verdikleri verilere göre – konuşmalarında, ayrı toplantılarımızda ve görüşmelerimizde, tüm Müslümanları bir araya getiren Çin Müslümanları Derneği’nin, ezilmiş hissetmediklerini gördük. Çin hükümetinden herhangi bir ayrımcılık olduğunu hissetmiyorlar.” dedi.

BM raporlarında dahi ifade edilen zulmü ve baskıyı Rus müftü inkar etti. Müftünün bu sözünü duyan Müslümanlar ise; “İman ile yalan bir arada olmaz Müftü efendi!” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak : UYHAM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder