Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Ruslar ve Amerikalılar aynı mevzide PKK nöbeti tutuyorlar

Okunma: 6185
GÜNDEM 2 Mayıs 2017 14:59
Videoyu Aç Ruslar ve Amerikalılar aynı mevzide PKK nöbeti tutuyorlar

Bütün dünyaya birbirleriyle düşmanmış pozu veren Rus ve ABD’li emperyalistler, PKK’ya silah, mühimmat, para ve eğitim desteğinden sonra birlikte Türkiye’ye karşı nöbet tutmaya da başladılar. ABD askerlerinin Haseke bölgesinde PKK’lı teröristlerle birlikte nöbet tutarken Ruslar da Afrin’de PKK nöbeti tutmaya başladı.

Başta Irak ve Suriye gibi sancılı bölgelerde kendini açıkça gösteren Rus ve Amerikan emperyalizmi uzun yıllardır “NATO’cu-Avrasyacı” karşıt tezlerinin hepsinin birer kandırmacadan ibaret, Türkiye düşmanlığı olduğunu yeniden gözler önüne serdi. Suriye’nin kuzeyindeki PKK terör örgütüne yakından bakıldığında siyasi ve askeri alanda kendini “NATO karşıtı Avrasyacı” ya da “Avrasya karşıtı NATO’cu” olarak tanıttan tarafların sergilediği “iki kutuplu dünya” dayatmasının aslında hiç şüphesiz Türkiye düşmanlığı olduğu görülüyor. Güya birbirine düşman olan ABD ve Rusya söz konusu Türkiye düşmanlığı olduğunda aynı anneden doğmuş ikiz katiller gibi PKK destekçiliği yapmaktan geri durmuyorlar.

ABD ASKERİLERİ PKK NÖBETİNDE

Türkiye’nin Karaçok Dağı’nda mevzilenmiş teröristleri havadan vurmasının ardından, sınır hattında nöbet tutan askerlere PKK’lı teröristler tarafından TOW füzesiyle misilleme saldırısı gerçekleşti. Amerikan malı TOW Füzeleri, ABD’nin PKK’ya hibe ettiği çoklu roket atarlar ve roket atar rampaları, 80 ve 120 mm üretimi havanlar, MK19 bomba atar, M4 Cabrine ve M16 piyade tüfekleri, Humwee tipi askeri araçlar, Cougar tipi zırhlı personel taşıyıcılar, insansız küçük hava gözlem araçlarının yanında sadece basit bir destek olarak kabul ediliyor.

ABD’DEN SONRA RUS ASKERLERİ DE PKK’YI KORUMAYA ALDI

Başını ABD’nin çektiği koalisyon güçleri Haseke, Kamışlı, Amude, Derik ve Dırbesiye’de sınır hattında YPG’liler ile devriye gezmeye başladı. Bu koruma kalkanına dün de Rus askerleri Afrin’de Türkiye’ye karşı PKK ile birlikte sınır bölgesinde nöbet tutarak destek vermeye başladı. PKK’lı teröristlerle birlikte Türkiye’ye karşı nöbet tutan Rus askerleri resmi üniformalarıyla birlikte teröristlerle çektirdikleri fotoğrafları servis etmekten çekinmediler.

İRAN DA PKK’DAN YANA TAVIR ALDI

Söz konusu Türkiye düşmanlığı olduğunda bütün ittifaklara gönüllü olarak katılan İran, ABD ve Rusya’nın PKK’yı korumaya yönelik kurdukları birlikteliğe bir açıklama yayınlayarak destek verdi. İran resmi kaynaklarının yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta PKK’ya karşı yürüttüğü operasyonlarını durdurmasını istedi.

Kaynak : Diriliş Postası

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |