Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Rusya: ABD, Venezuela sınırına silah yığıyor

Okunma: 639
GÜNDEM 2 Mart 2019 12:43
Videoyu Aç Rusya: ABD, Venezuela sınırına silah yığıyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’yi Venezuela muhalefetini silahlandırma planı yapmakla suçladı.

KahveKitap
Plana göre silahların herhangi bir doğu ülkesinden alınarak, Venezuela sınırına nakledileceğini belirten Lavrov, kendisine ulaşan bilgilerin niteliği hakkında ise açıklama yapmadı. Sputnik’in haberine göre Lavrov, dün, Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalarda, “ABD, Venezuela’daki durumu istikrarsızlaştırmak -daha açık bir dille konuşmak gerekirse- ülkeyi işgal etmek için muhalifleri silahlandırma planı yapıyorsa, biz bu gibi planlardan endişeliyiz. Çünkü ABD, bu gibi planları açık bir şekilde söylemekten çekinmiyor” ifadelerini kullandı.

Mevcut bilgilerin ABD’nin bir doğu ülkesinden hafif silah, havan topu ve hava savunma sistemi alarak, bunları Venezuela’ya yakın bölgelere nakletmeyi planladığını gösterdiğini belirten Lavrov, bunun, ABD yönetimini destekleyen bir havayolu şirketinin yardımı ile gerçekleştirildiğini söyledi.


ABD desteklenmezse başarısız olur

ABD’nin bir veya iki müttefiki ile birlikte Venezuela konusunda askeri müdahale seçeneğini düşündüğünü belirten Lavrov, Venezuela’ya komşu ülkelerin işgal girişimine destek vermemesi durumunda Washington’ın başarısız olacağını söyledi.
 
Kaynak : Şarkul Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder