Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

Rusya, Akdeniz’e Kalibr füzelerle donatılmış yeni fırkateyn gönderdi

Okunma: 882
SURİYE 5 Kasım 2018 19:40
Videoyu Aç Rusya, Akdeniz’e Kalibr füzelerle donatılmış yeni fırkateyn gönderdi

Rusya, yaptığı açıklamada, Moskova’nın Suriye kıyılarını güçlendirmek için ! deniz kuvvetleri göndermesinden birkaç ay sonra Akdeniz’e Kalibr füzelerle donatılmış yeni fırkateyn gönderdiğini açıkladı.Rusya Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Karadeniz Filosu’na ait Amiral Makarov fırkateyninin Akdeniz’deki Rusya Donanmasını güçlendirmek üzere bölgeye gönderildiğini aktardı.

Rusya daha önce Suriye’deki muhalifleri fırkateynlerden ve denizaltılardan fırlatılan Kalibr füzeyle hedef aldığını duyurmuştu.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgiye göre Bakanlık açıklamasında fırkateynin Suriyedeki askeri operasyonda yer alıp almayacağına ilişkin açıklamada bulunmadı.

Putin Mayıs ayında yaptığı açıklamada "Kalibr füzeyle donatılmış Rus gemilerinin Suriye’deki ( terör! ) tehlikesine karşı teyakkuz halinde olacağını" vurgulamıştı.

Rusya bu yaz Akdeniz’de çok sayıda fırkateyn konuşlandırdı.

Rus gazetesi İzvestiya geçtiğimiz Ağustos ayında, Rusya’nın 2015’ten beri Kalibr füzesi ile donatılmış 10 gemi ve 2 denizaltı da dahil olmak üzere Akdeniz’deki en büyük deniz kuvvetini topladığını açıkladı.

Kaynak : şark el-avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder