Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

Rusya, Kerç Boğazı'nı kapattı! 100'den fazla gemi bekletiliyor

Okunma: 568
DÜNYA 10 Aralık 2018 21:30
Videoyu Aç Rusya, Kerç Boğazı'nı kapattı! 100'den fazla gemi bekletiliyor

Ukrayna Sınır Güvenlik Teşkilatı Başkan Yardımcısı Oleg Slobodyan, 104 geminin Kerç Boğazı'nı geçmeyi beklediğini bildirdi.

KahveKitap

Rusya, Kerç Boğazı’ndan geçmek isteyen gemileri bekletmeye devam ederek Ukrayna’ya siyasi ve ekonomik baskı uygulamaya çalışıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ukrayna Sınır Güvenlik Teşkilatı Başkan Yardımcısı Oleg Slobodyan, “Rusya gemileri geçiriyor, ancak beklemede kalan gemilerin sayısı çok yüksek, elimizdeki bilgilere göre Kerç Boğazı’ndan geçmeyi planlayan toplam 104 gemi bekliyor.” diye bildirdi.

Bir gün içinde iki yönde de çok az geminin geçtiğini belirten Slobodyan, “Rusya günde Azak Denizi’ndeki Ukrayna limanlarına varması gereken sadece birkaç gemiyi geçiriyor, öte yandan Rus limanlarına giden gemiler engelsiz Kerç Boğazı’ndan geçebiliyor.” dedi.

Rusya’nın böylece Ukrayna’ya siyasi ve ekonomik baskı uygulamaya çalıştığını kaydeden Sınır Güvenlik Teşkilatı Başkan Yardımcısı, “Rusya bu şekilde hareket ediyor, fakat Kerç Boğazı’ndan geçme konusunda karar alması için elinde hiçbir yetkisi yok.” açıklamasında bulundu.

Kaynak : qha

Haber var islah eder, haber var ifsad eder