Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Rusya: Ortağımız İran, İdlib’e Saldırarak Fua ve Keferya'ya Ulaşacak

Okunma: 3022
SURİYE 1 Ocak 2018 11:55
Videoyu Aç Rusya: Ortağımız İran, İdlib’e Saldırarak Fua ve Keferya'ya Ulaşacak

Rusya’nın Suriye’deki askeri üssü Hmeymim’in resmi hesabından yapılan bir açıklamada ‘İran’ın İdlib’in kuzey kırsalında yer alan Fua ve Keferya'ya ulaşmaya kararlı olduğu’ ifade edildi.

NisaButikAdana

Rus askeri üssü ‘Suriye savaşındaki ortağımız İran, (Fua ve Keferya'yı) çevreleyen bölgelerdeki Muhaliflerin etkisiz hale getirilmesinde aktif yer alacağına söz verdi’ dedi.

Rus Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, 2018’de eski ismiyle Nusret Cephesi’ni ortadan kaldırmak için yapılacak bir çalışmanın tamamlanacağını söyledi.

Komsomolskaya Pravda gazetesine verdiği röportajda Gerasimov, önümüzdeki yıl Suriye’de “Nusret Cephesi ve bağlı grupların yok edilmesinin tamamlanmasını planladıklarını” söyledi.

“Bu örgütün bazı üyeleri de kırsal bölgelerde faaliyet gösteriyor” diye devam etti. “Nusret Cephesi şiddetli bir şekilde ateşkese karşı çıkıyor ve bu nedenle de ortadan kaldırılması gerekiyor. ”

Rus Genelkurmay Başkanı’na göre, Nusret Cephesi’nin önemli liderleri  Suriye’nin İdlib vilayetinde faaliyet gösteriyor.

“Sanırım bir süre sonra işleri bitirilecek” dedi.

Çatışmasızlık bölgelerine dahil edilen Fua ve Keferya'da alevi nüfus yaşıyor.

Heyet Tahrir'uş Şam bünyesinde bulunan Muhalif gruplarla birlikte Hama'da yaptığı operasyonlarda Rejim'in son 5 aydır gücünü ve direncini kırmıştı. Rusya 'Nusret Cephesi' diye tabir kullanarak fes edilen bir oluşum üzerinden, Rejim ordusunu Hama'da bozguna uğratan Muhalifleri hedef göstermeye çalışıyor.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana