Video Foto Galeri Yazarlar
18.12.2018 - Salı

Rusya, Suriye'li Müslümanların üzerind 200'den fazla yeni silah denedi

Okunma: 2543
SURİYE 23 Şubat 2018 18:08
Videoyu Aç Rusya, Suriye'li Müslümanların üzerind 200'den fazla yeni silah denedi

AFP Moskova’nın haberine göre Rusya, Suriye’de Müslümanların üzerinde 200’den fazla yeni silahını denedi.

NisaButikAdana

Eski Rus hava komandosu ve şimdi Duma'nın Savunma Komitesi Başkanı Vladimir Shamanov, “Suriye'li kardeşlerimize yardım ettiğimizden 200'den fazla yeni tip silahı denedikBugün birçok farklı yerden silahlarımızı satın almak için bize geliyor olmaları tesadüf değil, buna müttefikimiz olmayan ülkeler de dahil. Bugün askeri endüstri kompleksimiz ordumuzu gurur duyacağımız bir görünüme kavuşturdu.” dedi.

RUSYA "DOĞU GUTA'DA DAHLİ OLMADIĞINI" SÖYLÜYOR

Suriye'nin çok cepheli ve sürüncemeli savaşında yakın müttefiki olan Rusya bugün, çatışmalarda kitlesel ölümlere yol açan rastgele bombalamalarla suçlanıyor. Son eleştiriler ise beş günde 350'den fazla sivilin hayatını kaybettiği Doğu Guta'daki hava saldırılarına odaklanıyor. Kremlin ise Esed güdümlü saldırılarda dahli olduğunu inkar ediyor.

SU-57'LER SURİYE'DE DENENMİŞ

Shamanov'un açıklamaları ise Rusya'nın Suriye'de Su-57 tipi hayalet uçaklarını kullandığı yönündeki haberlerin arasında geldi. Suriye'nin üzerinde uçtuğu iddia edilen beşinci jenerasyon jetlerle ilgili fotoğraflar develete ait çeşitli medyada servis edildi.

Savunma bakanlığından bir kaynak, RBK Haber Ajansı'na iki uçağın Humeym üssüne “gerçek koşullarda test için” gönderildiğini söyledi.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov ise Su-57'lerin Suriye'de kullanımına ilişkin haberlere dair açıklama yapmaktan kaçındı.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana