Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Rusya; Türk medyasının Şamil Basayev'i övmesi üzücü

Okunma: 3291
ÖZEL HABER 12 Temmuz 2017 14:57
Videoyu Aç Rusya; Türk medyasının Şamil Basayev'i övmesi üzücü

Rusya Büyükelçiliği, Türkiye medyasında genişçe yer alan Şamil Basayev'i ''Rahmetle anıyoruz'' başlıklarından rahatsız olduğunu açıkladı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Şamil Basayev'in şehadetinin 11. yıldönümü sebebiyle yerel ve ulusal medya'da yapılan haberlere Rusya büyükelçiliğinden eleştiri geldi. 10 Temmuz 2006'da İnguşetya'da içinde bulunduğu konvoyda, meydan gelen patlama nedeniyle şehit olan Basayev için "Rusların korkulu rüyası Şamil Basayev rahmetle anılıyor" başlıklı bir haber yayınlayarak gündeme getirilerek Yeniakiti'de büyükelçiyi hedefe koydu. 

Yapılan haberlerden rahatsızlığını ifade eden Rus büyükelçinin açıklamasından sonra, Rusya'nın terörist olarak ifade ettiği Şamil Basayev'in geçmişteki o efsanevi cevabı akıllara geldi. 

Röportajda Basayev'e gerçekleştirdikleri bir eylem hakkında 'Terörizm değil mi?' sorusu yöneltiliyor.

Basayev ise bunun terörizm olmadığını, Rusya'ya saldırıda bulunacakları zaman ilk olarak sivilleri, hastaneleri ve daha bir çok sivil kurumu hedef almadıklarını söylüyor. Rusya'nın ise tam tersini yaptığını söyleyen Basayev, 'Neden onların yaptığına terörzm denmiyor?' diye soruyor.Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |