Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

RUSYA BEYAZ BARETLİLERE SALDIRIYOR

Okunma: 1289
SURİYE 14 Ekim 2018 21:37
Videoyu Aç RUSYA BEYAZ BARETLİLERE SALDIRIYOR

“Frans Press Ajansı”nın yaptığı habere göre, Rusya delegesi Vasiliy Nebenzya, uluslararası kapalı meclis toplantısında, Beyaz Baretliler’in İdlib’den ve Suriye’nin genelinden çıkarılması talebinde bulundu.

KahveKitap

Nebenzya şunları söyledi: “Beyaz Baretliler’in bulunması tehdit kaynağıdır. Batı ülkelerinden onları Suriye’den çıkarmalarını talep ediyoruz.

Devamla: “Teröristlerin bölgeyi terk etmeleri gerekir. Toplum içinde kalmaları iyi bir fikir değildir. Onları bulundukları bölgelerden, özellikle de İdlib’den çıkarın.”

Amerika ve Fransa, Rusya’nın Beyaz Baretliler hakkındaki terör ithamlarını, hatalı ve saptırıcı iddialar kabul ederken, İngiltere bunun saçma göndermeler olduğunu belirtti.

Beyaz Baretliler, özgür bölgelerin genelinde Rus hava saldırıları kurbanlarının kurtarılmasında ve ilk yardımlarında büyük bir rol oynamakta.Rusya’nın Beyaz Baretliler’e saldırı nedeni ise, Rusya’nın ve Nusayri milislerinin savunmasız halk üzerinde işledikleri cürümleri belgeleyen en büyük arşive sahip olmalarıdır. Kuruluş, Rus hava saldırıları nedeniyle emzikteki bebek ve kadınların katledildiğini belgeleyen bazı videolar yayınlamıştı.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder