Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Rusya'da Elini Kolunu sallayarak gezinen Mihraç Ural'a kırmızı bülten çıkarıldı

Okunma: 2603
DÜNYA 3 Şubat 2018 10:29
Videoyu Aç Rusya'da Elini Kolunu sallayarak gezinen Mihraç Ural'a kırmızı bülten çıkarıldı

Hatay'da hakkındaki 3 dava kapsamında, THKP-C Acilciler örgütü elebaşısı ve 2013'te Reyhanlı'da 52 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısının firari sanığı da olan Mihraç Ural hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

NisaButikAdana

Hatay'da hakkındaki 3 dava kapsamında, THKP-C Acilciler örgütü elebaşısı ve 2013 yılında Reyhanlı'da 52 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısının da firari sanığı olan Mihraç Ural'ın yakalanması için kırmızı bülten çıkarıldığı bildirildi.

Hatay 2. ve 3. Ağır Ceza Mahkemelerinde "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek" suçundan 15'er yıl, 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ise aynı suçlardan 22,5 yıla kadar olmak üzere toplam 52 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ural için kırmızı bülten düzenlendi.

Tutuklamaya yönelik "yakalama" kararıyla aranan Ural için çıkarılan kırmızı bülten, Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne gönderildi.

Ural'ın yargılandığı dava dosyalarında, kuvvetli delillerin varlığı, tape ve görüşme kayıtları ile Türkiye içinde silahlı emir ve talimatlar verdiğine yönelik delilerin yer aldığı belirtildi.

Ural hakkındaki iddianamelerde, halkı ayaklanmaya çağırdığına yönelik bilgiler de yer aldı.

Mihraç Ural Suriye konulu Soçi toplantısında Rusya devletinin konuğu olarak ortaya çıkmıştı.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana