Video Foto Galeri Yazarlar
20.5.2019 - Pazartesi

Rusya’daki gaz patlamasında ölü sayısı 37’ye yükseldi

Okunma: 426
DÜNYA 3 Ocak 2019 12:10
Videoyu Aç Rusya’daki gaz patlamasında ölü sayısı 37’ye yükseldi

Rusya’nın Magnitogorsk kentinde 31 Aralık’ta gaz patlaması sonucunda çöken binada ölenlerin sayısı 37’ye yükseldi. Enkazdan çıkarılan cesetlerden 22’sinin kimliği belirlendi. 4 kişinin akıbeti ise hâlâ belli değil.

Moskova'nın doğusundaki şiddetli soğuğun hakim olduğu Magnitogorsk kentinde patlama sonucu çöken 10 katlı binada yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda enkazından çıkarılan ceset sayısı 37'ye ulaştı. Bu sabah itibariyle 22 cesedin kimliği tespit edildi. Ölenlerden 6'sının çocuk olduğu belirtilirken, 4 kişinin akıbeti ise hâlâ belirsiz durumda.

Rusya Soruşturma Komitesi, patlamanın sebeplerini açığa çıkarmak için soruşturma yürüttüğünü açıkladı. İlk verilere göre, olay yerinde herhangi bir patlayıcıya rastlanmadı ve olayın sebebinin gaz patlaması olduğu aktarıldı.

Dün akşam saatlerinde ölü sayısının 28 olduğu bildirilmişti.

Sovyet döneminden kalma apartman bloğunda 1100 kadar kişi yaşıyordu. Patlama sonucunda Rusya'nın en önemli bayramı olan yeni yılda çok sayıda kişi evsiz kaldı. Hava sıcaklığının —27 dereceye kadar düştüğü bölgede enkazdan 10 aylık bir bebek, bir muhabbet kuşu ve bir kedi patlamadan saatler sonra sağ olarak kurtarılabilmişti.

Kaynak : sputniknews tr

Haber var islah eder, haber var ifsad eder