Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Rusya’dan Muhalif Gruba: “Tahriruş Şam ile Savaşırsanız Sınırsız Mühimmat Ve Hava Desteği Sunarız” teklifi

Okunma: 4338
SURİYE 5 Ağustos 2017 19:11
Videoyu Aç Rusya’dan Muhalif Gruba: “Tahriruş Şam ile Savaşırsanız Sınırsız Mühimmat Ve Hava Desteği Sunarız” teklifi

Amerika Birleşik Devletleri ABD merkezli The Daily Beast, Rusya’nın ABD tarafından IŞİD’e karşı savaş için eğitilerek silahlandırılan Suriyeli Muhalifleri ‘kapmaya’ çalıştığını yazdı.

The Daily Beast’in üst düzey bir Pentagon yetkilisine dayandırdığı haberine göre Suriyeli Muhalifler, Rusya tarafından sunulan teklifleri değerlendiriyor.

Amerikalı basın kuruluşunun Liva El Mutasım lideri Mustafa Secri ile yaptığı özel röportajda Secri, Suriye-Türkiye sınırında 10 gün önce bir Rus temsilciyle görüştüğünü söyledi.

Liva El Mutasım lideri Mustafa Secri, Rus yetkilinin kendisine IŞİD ve Şam’ın Fethi Cephesine karşı savaşmaları halinde sınırsız mühimmat ve yakın hava desteği sunacaklarını vadettiğini bildirdi.

Eski adı Nusret Cephesi olan Şam’ın Fethi Cephesi, Suriyeli Muhalifler tarafından kurulan Heyet Tahrir Eş Şam’a katılarak kendini feshetmişti.

The Daily Beast Liva El Mutasım’ın ABD’ye bağlılığını Rusya ile değiştirmesi durumunda Rusya’nın Mustafa Secri’ye sunduğu vaatlerini gerçekleştireceğini yazdı.

Son dönemde Rusya ve ABD tarafından yapılan art arda açıklamalar iki ülkenin İdlib’e sahip olmak için yarış halinde olduğunu gösteriyor.

Suriye sahasında ABD'nin finanse ettiği Eğit-donat kapsamında batı güdümlü gruplarda bulunuyor. Eğit-donat projesi ilk çıktığı zamanlarda El-Nusra saldırıyla fes etmiş, projeyi bertaraf etmeyi başarmıştı. 

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |