Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Rusya hem denizden hem havadan saldırdı!

Okunma: 2237
SURİYE 18 Kasım 2016 11:18
Videoyu Aç Rusya hem denizden hem havadan saldırdı!

Moskova, Akdeniz'deki savaş gemilerinden fırlattığı füzelerin İŞİD ve Şam Fethi Cephesi hedeflerini vurduğunu gösteren fotoğraflar paylaştı.

Elindeki tek uçak gemisini ve diğer savaş gemilerini Suriye'deki Şam rejimine destek Akdeniz'e gönderen Rusya, saldırılarına devam ediyor.

Moskova yönetimi İŞİD ve Şam Fethi Cephesi hedeflerini vurduğunu ilan etse de muhalifler ve rejimin çatıştığı Halep'te peş peşe bombardıman gerçekleşti. Halep'teki aktivistler dünkü hava saldırısında en az 20 sivilin öldüğünü bildiriyor.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde paylaştığı görüntülerde, savaş gemilerinden fırlatılan füzeler ve vurdukları Şam Fethi Cephesi hedefleri yer aldı. Ayrıca uçakların bombardıman anında çekilmiş fotoğrafları da siteden yayınlandı ancak uçakların nereyi hedeflediği belirtilmedi.

Rusya, Suriye'de düzenlediği hava saldırılarında Amiral Kuznetsov uçak gemisini ilk kez hafta içinde kullanmıştı. Savunma Bakanı Şoygu, "Amiral Kuznetsov Rus donanma tarihinde ilk kez savaş eylemlerine katıldı" demişti.

Moskova yönetimi, Çarşamba günü gerçekleşen saldırılarda muhaliflerin elindeki İdlib ve ülkenin orta kesimlerindeki Humus'ta bulunan cephanelikler ve eğitim kamplarının hedef alındığını belirtmişti.

MOSKOVA, SURİYE'YE TAMAMEN YERLEŞİYOR

İç savaş ülkesi Suriye'deki Şam rejiminin en önemli koruyucusu konumunda olan Rusya, son aylarda söz konusu ülkeye tamamen yerleşmeye karar verdi. Kalıcı üs kararını onaylayan Moskova yönetimi, Suriye'ye S-300 füze savunma sistemi yerleştirdi ve birçok savaş gemisini Karadeniz'den Akdeniz'e gönderdi.

Rusya'nın tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov ve beraberindeki nükleer füzeler taşıyan savaş gemileri, Ekim ayı ortasında Kuzey Denizi'nden yola çıkarak Suriye'ye ulaştı.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |